Prodáno
17 000 000 Kč

Zámeček Lány

Užitná plocha: 500 m2
Celková cena 17 000 000 Kč
Poslední aktualizace 30. 12. 2020, 18:40

Poslat e-mailem

Poslat

Popis nemovitosti

Empírový zámeček Lány se nachází na nejjižnějším místě Lednicko-valtického areálu v oboře Soutok na v blízkosti soutoku Dyje a Moravy, asi 7km jižně od Břeclavi. Zachovalé lužní lesy křižují kanály, slepá ramena a potůčky. Jako perly jsou tu rozesety azurové tůně. Věkovitým stromům dominují staleté duby. Louky připomínají květinové koberce a v šumících korunách zpívá vzácné ptactvo.

Jedná se o bývalý lovecký revír Lichtenštejnů, kteří zde zámeček nechali vybudovat v letech 1810-1812. Zámeček byl místem, kde zakončovali své štvanice a hony. Realizací zámečku byl pověřen architekt Josef Hardmuth (slavný vynálezce tužky).

Jedná se o jednopatrovou budovu vystavěnou v duchu empíru na půdorysu obdélníku. Jednoduché, střízlivé výzdobě vévodí půlkruhový pavilon s pilíři na jihozápadní straně. V devatenáctém století byl objekt využíván jako místo odpočinku Lichtenštejnů a jejich hostů při lovech v okolních lužních lesích. Později okolo zámečku vznikla obora, ve které Lichtenštejnové chovali jeleny a daňky. Po roce 1945 se zámeček ocitl v hraničním pásmu se zákazem vstupu a byl zpustošen armádou. V současné době je zámeček v rekonstrukci a je veřejnosti nepřístupný.

Okolí zámečku je hojně vyhledávanou oblastí pro cykloturistiku.

                                      

Kontaktní formulář

Máte zájem o tuhle nemovitost? Napište nám!Váš realitní poradce
pro oblast Brno-venkov

Mgr. Petr Pelikán

Další nabídky